Habere Değer: Habere Değer Bir Şeyler Bulmak İçin...
Habere Değer: Doğru, Tarafsız, İlkeli Habercilik...
A+ A A-

Candy Crush Kaç Kuruş?

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Son zamanların en trend oyunları arasına giren Candy Crush Saga, halka arza hazırlanıyor.

Candy Crush Saga oyununu yazan İngiliz şirket, ABD’de halka arza hazırlanıyor. Halka arzının yaklaşık 5 milyar dolar büyüklüğünde olması bekleniyor. CNNMoney, Londra merkezli King şirketinin Candy Crush Saga’yı borsada işleme hazırladığını yazdı. Teknoloji dünyasından haberler veren sitelerde de şirketin halka arz için Nasdaq’ı hedeflediği, bunun için ABD sermaye piyasası kurulu SEC’e gizli başvuru yaptığı belirtildi. CNNMoney yetkilileri King şirketinin konu hakkında yorum yapmak istemediğini belirtirken, Candy Crush halka arzının yaklaşık 5 milyar dolar büyüklüğünde olması bekleniyor.

1 Milyar Kişi Oynuyor

Candy Crush Saga, her gün bir milyardan fazla kişi tarafından oynanıyor ve şimdiden adını dünyanın en popüler oyunları arasına yazdırdı. İnternet üzerinden oyunların finansal araştırmalarını yapan Think Gaming şirketine göre, Candy Crush’ın piyasa değeri şu anda yaklaşık olarak 850 bin dolar gelir üreten oyunu sadece  Apple’ın iOS platformu üzerinden günde 7,5 milyon kişi oynuyor.

Farmville’in Akıbeti

Bu büyük başarılara rağmen yatırımcılar online oyunlara kuşku ile bakıyor. Farmville'in yaratıcısı Zyynga bundan birkaç yıl önce online oyun pazarında büyük sükse yaratmış; ancak Farmville oyununun gözden düşmesiyle büyük bir çöküş yaşamıştı. Candy Crush’ın da aynı akıbete uğramasından çekiniliyor.

Son Düzenlenme Çarşamba, 02 Ekim 2013 14:54
Habere Değer / Ekonomi

ekonomi@haberedeger.com

Yorum Ekle

Yorumunuz yönetici onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Diğer Ekonomi Haberleri

© 2012 Tüm hakları saklıdır. Bu sitedeki herhangi bir haber izinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Giriş or Üye Ol

LOG IN

Üye Ol

User Registration
or Vazgeç